מטאורית
ראשי הסיפור שלנו הקמת רשת מחשוב מוצרים ושירותים גיבוי מאמרים הסמכות ושותפים תמיכה פרופיל צור קשר
הסיפור שלנו
הקמת רשת מחשוב
שדרוג רשת מחשוב
מוצרים ושירותים
חוזה שרות שנתי
בנק שעות
DataCare
סינון דואר זבל
ניטור תקלות
שרתים
סניפים ועבודה מרחוק
אבטחת מידע
גיבוי
שאלות ותשובות בגיבוי
שחזור
מאמרים
שבע סיבות
השוואה בין תוכנות אנטי וירוס
שיפור ניהול לקוחות
טכנולוגית מידע
אבטחת מידע צעד
שימוש נכון במייל
שירותי אינטרנט לעסקים
הסמכות ושותפים
תמיכה
פורטל תמיכה לקוחות בשרות
אחריות
פרופיל
about us
לקוחות לדוגמא
צור קשר
מציאות החיים באזורנו וכניסה של שחקנים מקצועיים לתחום מתקפות סייבר מציף לתודעה את מידת החשיפה של עסקים קטנים למתקפות טרור אינטרנטי.

ההתקדמות החדשנית של התחום מאפשרת לזרות מסך ארפל של נסיונות חדירה אם מסיבות אדיולוגיות ואם מסיבות של ריגול תעשייתי.

איומים חדשים צצים מדי יום ביומו, ופגיעה מנזקי סייבר אכן יכול להכות, אם בדמות אבטחת מידעיעילות ירודה בגלל התמודדות עם דוא"ל זבל, או כאשר מידע בעל ערך כגון מספרי כרטיסי אשראי של לקוחות מגיע לידיים הלא נכונות כפי שחווינו בשנה האחרונה.
עסקים קטנים רבים מתעלמים מאיומי אבטחת הרשת בטענה שגודל החברה שלהם או חוסר החשיבות היחסי שלה בשוק ימנעו מפורצים מלכוון את המתקפה לרשת שלהם. זו היא חשיבה מוטעית מיסודה. תקנים חוקיים כגון Sarbanes-Oxley Act בארה"ב, דורשים מחברות להשקיע יותר באבטחת מידע. חברות גדולות לרוב מודעות יותר לסיכוני האבטחה הללו ומעסיקות מומחים שתפקידם להגן על הרשת והמחשבים בה באמצעים שונים. חברות גדולות רוכשות מערכות Firewall וזיהוי חדירה מתוחכמות ודואגות לעדכון מתמיד שלהן.
לא ניתן לצפות מעסקים קטנים להשקיע את אותם משאבי כוח אדם, כסף וזמן באחזקה של מערכות הגנה ברמת ארגונים גדולים. אך אין זה אומר שעליהם להתעלם כליל מהסיכונים הקיימים. עסקים קטנים נמצאים על הכוונת של פושעי הסייבר דווקא בגלל שהם יודעים שאמצאי האבטחה העומדים לרשותם דלים לעומת חברות הענק.אנטיוירוס - מוצרי אנטיוירוס מגוונים בהם יש לנו נסיון של שנים כגון אנטיוירוס לשרת,אנטיוירוס למחשב ואנטיוירוס לטלפון חכם

חומת אש - חומת אש הינו שומר הסף ברשת ארגונית שתפקידו לפקח על נתונים שנכנסים ויוצאים מהארגון. בנוסף הוא מהווה מעגל אבטחה מסדר שני לכל ארגון


זה לא תמיד אישי. רוב ההתקפות ואיומי האבטחה מכוונים לציבור הרחב ואינם מכוונים לחברה או רשת מסויימת. האקר יכול להריץ תוכנה שתסרוק רשתות וטווחי כתובות IP בחיפוש אחר חולשות פוטנציאליות. כאשר חולשות כאלו נמצאות, הפורץ (האקר) יכול להשתמש בהן בכדי להשתלט על המחשבים ולהשתמש בהם ב"צבא זומבים" בהתקפות גדולות.

מה קורה אם אני קורבן לפריצה?
לא חסרות עדיות לכך שמערכות המחשבים של עסקים קטנים מהוות מטרה לפושעי הסייבר האם העסק שלך הוא אחד מהעסקים הללו? האם אתה מודע לנזק שהתקפה חמורה יכולה לגרום לעסק שלך?
תחשוב לרגע מה היה קורה אם מחשב המכיל מידע חשוב היה נגנב והמידע לא היה מגובה.
כמה יעלה מחשב חדש?
כמה מידע שאין לו תחליף יאבד?
כמה אבדן המידע הזה יעלה לחברה שלך?
האם אתה יכול להרשות לעצמך את העלות הכספית, חוסר זמינות המערכת והמאמצים הדרושים?

כל עסק הוא שונה בפגיעות ובסיכון שלו. השאלות הנ"ל יכולות לעזור לך בתחילת ההערכה של הנזקים הפוטנציאליים לעסק שלך במקרה של התקפה. אמנם, קיימים איומים אחרים מעבר למתקפת פורצים ואבדן מידע.
דע אותם והגן על עצמך.

כמו כל טכנולוגיה, הסכנות ברשת האינטרנט משתנות ומתפתחות ללא הרף. פורצים מסגלים את השיטות שלהם ומפתחים אותן בכדי לנצל חולשות טכניות של המערכת וחולשות התנהגותיות של המשתמשים. כמה מהאיומים הנוכחיים הם:
חורי אבטחה או פגיעות. אלה "באגים" במערכות הפעלה ותוכנות שיכולות להיות מנוצלות על ידי פורצים. כשפגיעות כזו מתגלה, מתחיל המרוץ - האקרים ממהרים לפתח נוצלות (exploits), פיסות קוד שמטרתן לחדור או להוציא מכלל שימוש תוכנה או רשת שלמה, לפני שמפתחי התוכנה מספיקים להפיץ תיקון בכדי לסגור את חור האבטחה.
התקפה ישירה. על אף שאלו פחות נפוצות בשוק העסקים הקטנים, התקפות ישירות אכן קורות (כדוגמת שערוריית הסוס הטרוייני). עובד מתוסכל, לקוח מאוד לא מרוצה או מתחרה עם מספיק ידע ברשתות מחשבים יכול לנסות לפרוץ לרשת עם כוונות שונות. החל מסקרנות וכלה בגניבת מידע עסקי, קיימות מגון סיבות לכך שפורץ יתדפק על דלת הכניסה של הרשת המשרדית שלך.

 וירוסים. למרות היותם פחות נפוצים היום, והנטייה להתבלבל בינם לבין "תולעים", וירוסים הם פיסות קוד ניתן להרצה העלול לגרום לנזק למערכות מחשבים. וירוסים מופצים לעתים קרובות באמצעות דואר אלקטרוני ולאחרונה גם באמצעות תוכנות מסרים מיידיים. הוירוסים מסווים את עצמם כקבצים מצורפים תמימים, אך כאשר המשתמש מנסה לפתוח את הקובץ המצורף, הוא בעצם מדביק את המערכת שלו בוירוס. וירוסים משתמשים לעתים קרובות בספר הכתובות של הקורבן בכדי להפיץ את עצמם לתיבות דואר אחרות. וירוסים הם לעתים סתם מורטי עצבים אך במקרים אחרים יכולים להיות הרי אסון.

תולעים. דומים מאוד לוירוסים והרבה יותר נפוצים הם תולעי מחשבים, הידועים גם כוירוסי תולעת. שלא כמו וירוסים שמדביקים תוכנות וקבצים אחרים, תולעים לא מחברות עצמן לשום תוכנה אחרת והן עצמאיות לחלוטין. תולעים לעתים קרובות מתרבות על ידי שידורי קבצים של המערכת הנגועה, וכך עלולות להעמיס על התקשורת ברשת. תופעות לוואי אפשריות אחרות של תולעת הן מחיקות קבצים, שליחת קבצים בדוא"ל מהמחשב הנגוע וכ"ו. לאחרונה, האקרים התחילו לייצר תולעים מרובות פעולות, כך שהשפעתן כוללת קבצים ניתנים להרצה. המפורסמת שבהן היא My.Doom, אשר יחד עם גרסאותיה השונות גרמה לנזקים בשיעור של כמה מיליארדים לעסקים, ספקי תקשורת ומשתמשים ביתיים.

סוסים טרויאניים. אלה הן תוכנות שאוספות מידע כגון סיסמאות, קבצי נתונים וספרי כתובות אישיים היכולים גם לאפשר לגורם חיצוני גישה למערכת בה מותקן הסוס הטרויאני. בכדי להגן על הרשת מפני נזקים מסוסים טרויאניים חשוב להתקין חומת אש (Firewall) עם הגדרות קשיחות לסינון מידע יוצא.

DoS (Denial of Service) - התקפה זו היא רלוונטית במיוחד לאלו המריצים שרת WEB עם אתר שיווקי או חנות אונליין. ההתקפה מנסה להוציא את השרת מכלל שימוש על ידי הצפתו בבקשות מזויפות שמעמיסות על המכונה. לעתים קרובות, בלא האפשרות להריץ מתקפה מסוג זה עקב מגבלות רוחב סף או כוח מעבד, ייצור התוקף צבא מחשבים "זומבים" על ידי הדבקה של רשתות בוירוסי תולעת שמאפשרים לפורץ להשתמש בהן וברוחב הפס שלהן להתקפות. פעולה זו נקראת DDOS (Distributed Denial of Service). DoS הפך לפעילות קרימינלית נפוצה באינטרנט, עם קבוצות פורצים מאורגנות הדורשות כספי הגנה מעסקים בכדי לא לפרוץ לאתריהם ולא להפריע את הפעולה השוטפת של האתר. חברות התלויות בפעילות מסחרית באינטרנט פגיעות במיוחד לסוג זה של מתקפה.

דואר זבל. אמנם דואר זבל אינו מוגדר כאיום אבטחה לכשעצמו, הוא יכול להזיק באופן משמעותי ליעילות העבודה ומהווה סיכון פוטנציאלי, עקב עליה בכמות תוכנות מזיקות המופצות באמצעות דואר זבל וכן Phishing. Phishing הוא אמצעי מתוחכם להשגת פרטים אישיים כגון סיסמאות, מספרי כרטיסי אשראי או חשבונות בנק על ידי הודעות דואר מוסוות כהודעות מקוריות לכל דבר מספקי שרות כגון eBay המפתות את המשתמש למסור את הפרטים.

רוגלה. רוגלות (Spyware) הן תוכנות מזיקות שניתן למצוא לעתים בתוכנות חינם שונות כגון תוכנות שיתוף קבצים. הרוגלה מכבידה על ביצועי המערכת ושולחת מידע על המשתמש ליוצרי התוכנה.

תוכן לא חוקי או לא הולם. למרות שאינו נחשב כסיכון לאבטחת הרשת, תוכן שאינו הולם או אינו חוקי יכול לפגוע ביעילות העובדים ולהוות סכנה לחברה במידה וימצא על מחשביה תוכן שאינו חוקי. אתרים המציעים מידע לא חוקי או לא הולם במקרים רבים מכילים קבצים נגועים בוירוסים, רוגלות, סוסים טרויאניים ווירוסי תולעת.

דואגים למידע שלך

טכנולוגית גיבוי On Line מבית מטאורית מבטיחה שמירה על נכסי המידע ושקט נפשי בכל עסק

לחץ/י לפרטים


תמיכה מיידית
תמיכהתמיכה
קשר חם למערך Help Desk של מטאורית
לפתרון תקלות מחשוב


 
בניית אתרים בניית אתרים מקצועיים


נושא: אבטחת מידע,הגנה על קבצים ונתונים של הארגון
קוד דף: tcyj, nhsg,vdbv gk ecmho ub,ubho ak vtrduן
מטאורית